ΘΕΡΙΝΟΙ ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 2019

01 January, 1970

Ydatinos Kosmos

Νεα

Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποίησαν για άλλη μια φορά οι κολυμβητές και κολυμβήτριες του Αθλητικού Συλλόγου Βόλου ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ στους θερινούς αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν με επιτυχία στις 8 και 9 Ιουνίου 2019 στο κολυμβητήριο του Βόλου με την συμμετοχή πολλών αθλητών από όλη την  περιφέρεια.

Ο Α.Σ.Β. ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ συμμετείχε με 34 αθλητές/τριες οι οποίοι πέτυχαν εξαιρετικές επιδόσεις, βελτίωσαν τους χρόνους τους, πλασαρίστηκαν στις πρώτες θέσεις των τελικών οκτάδων κατακτώντας και 15 μετάλλια.

Συγκεκριμένα ο Τριανταφυλλίδης Ορέστης τερμάτισε στην δεύτερη θέση στα 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ και πρώτος στα 50m και στα 100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ κατακτώντας δυο χρυσά και ένα αργυρό μετάλλιο, ο Κουκουβίνος Απόστολος ήρθε πρώτος στα 50m και στα 100m ΥΠΤΙΟ και δεύτερος στα 200m ΥΠΤΙΟ κατακτώντας 2 χρυσά και 1 αργυρό μετάλλιο, ο Δραπανάσκος Ιωάννης τερμάτισε 2 φορές στην τρίτη θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ και στα 400m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ αποσπώντας 2 χάλκινα μετάλλια, η Μπαρή Φρειδερίκη τερμάτισε πρώτη στα 400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ και δεύτερη στα 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ κατακτώντας ένα χρυσό και ένα αργυρό μετάλλιο. Επίσης η Αραμπατζή Μερόπη ήρθε τρίτη στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ κερδίζοντας το χάλκινο μετάλλιο, ενώ η Μαραγκού Βασιλική τερμάτισε δεύτερη στα 50m ΥΠΤΙΟ αποσπώντας το αργυρό μετάλλιο. Ο Ξανθόπουλος Ιωακείμ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο τερματίζοντας τρίτος στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ.

Στα ομαδικά αγωνίσματα (σκυτάλες) τα αγόρια 11 ετών (Κουκουβίνος Απόστολος, Τριανταφυλλίδης Ορέστης, Ξανθόπουλος Δημήτρης, Δαϊλιάνης Κυριάκος) τερμάτισαν τρίτοι στα 4x100m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο, ενώ στα 4x100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ (Κουκουβίνος Απόστολος, Τριανταφυλλίδης Ορέστης, Ξανθόπουλος Δημήτρης, Δαϊλιάνης Γεώργιος) κατέκτησαν επίσης την Τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου συγχαίρει όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες για τις επιδόσεις τους και την πραγματικά αξιέπαινη προσπάθεια που κατέβαλλαν ολόκληρη την χρονιά, τους γονείς για την υποστήριξή τους και φυσικά τους προπονητές μας  για την πολύ καλή δουλειά που επιτελούν.