20171203_100013

Ο Α.Σ.Β. ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΑ ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ 2018

27 January, 2018

Ydatinos Kosmos

Νεα

Στις 20 και 21 Ιανουαρίου 2018 πραγματοποιήθηκαν στο κολυμβητήριο της Νέας Ιωνίας Βόλου «Β. ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ», με τη συμμετοχή 600 και πλέον αθλητών από όλη την Ελλάδα, οι αγώνες προαγωνιστικών και αγωνιστικών κατηγοριών «ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ 2018».

Ο ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ συμμετείχε στους αγώνες και στις δυο κατηγορίες με συνολικά 39 αθλητές, οι οποίοι πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις, πλασαρίστηκαν στις πρώτες θέσεις των τελικών οκτάδων,  βελτιώνοντας σημαντικά τους χρόνους τους κατακτώντας και 4 μετάλλια. Συγκεκριμένα η αθλήτρια του Συλλόγου Μπαρή Φρειδερίκη τερμάτισε πρώτη στα 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο, ο Τριανταφυλλίδης Ορέστης τερμάτισε δεύτερος στα 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ και το ασημένιο μετάλλιο, ενώ ο Κουκουβίνος Απόστολος ήρθε τρίτος στα 100m ΥΠΤΙΟ αποσπώντας το χάλκινο μετάλλιο. Στις αγωνιστικές κατηγορίες ο Ριζάκης Άγγελος ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου κατακτώντας το αργυρό μετάλλιο στα 50 m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ.

Αναλυτικά συμμετείχαν:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΤΣΑΡΔΑΚΑ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ-ΑΝΝΑ: 50m ΥΠΤΙΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΜΑΓΟΥΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΑΝΑΤΟΛΗ ΑΝΝΑ: 50m ΥΠΤΙΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΚΑΝΑΛΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΓΙΑΝΝΙΚΗ ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥ-ΔΑΝΑΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΤΣΙΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  • ΚΟΦΙΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΔΗ ΕΛΠΙΔΑ: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΜΠΑΡΗ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ: 100m ΠΡΟΣΘΙΟ, 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
  • ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΜΕΡΟΠΗ: 100m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΤΡΙΚΙΩΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΣΟΥΤΣΙ ΕΣΜΑ: 50m ΥΠΤΙΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΚΙΟΡΟΓΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ-ΝΙΚΟΛΑΣ: 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  • ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ: 50m ΥΠΤΙΟ, 100m ΥΠΤΙΟ
  • ΤΕΚΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΤΡΥΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ: 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ,50m ΥΠΤΙΟ,100m ΥΠΤΙΟ
  • ΓΚΕΛΝΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ,100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ: 400m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • ΒΑΒΙΤΣΑ ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ,50m ΥΠΤΙΟ
  • ΔΗΜΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΘΕΟΦΑΝΕΙΑ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΣΚΕΠΕΤΑΡΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΒΑΙΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 400m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  • ΔΡΑΠΑΝΑΣΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • ΒΑΡΣΑΜΗ ΦΡΥΝΗ: 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50m)

  • ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ: 100m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  • ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΥΠΤΙΟ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  • ΡΙΖΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ: : 50m EΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

Το Δ.Σ. του Συλλόγου συγχαίρει όλους τους αθλητές για τις πραγματικά πολύ καλές εμφανίσεις τους και τους εύχεται καλή συνέχεια στις αγωνιστικές υποχρεώσεις τους.

Πολλά συγχαρητήρια στους προπονητές κ. Προφυλλίδη Ιωάννη και Κωνσταντά Αλεξάνδρα για την πολύ καλή προετοιμασία των αθλητών και την εξαιρετική δουλειά που πραγματοποιούν με μεθοδικότητα και σωστό προγραμματισμό.

26910855_2042398899339913_7766869715059630512_o

27021121_2042382029341600_7925704916699417603_o

20180121_112830

20180121_121104(0)

20171203_100013