DSC01766

ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2017

28 February, 2017

Ydatinos Kosmos

Νεα

Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι κολυμβητές και κολυμβήτριες του Αθλητικού Συλλόγου Βόλου ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ στους αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών "ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2017" που έλαβαν χώρα στις 12 Φεβρουαρίου 2017 στο δημοτικό κολυμβητήριο Καρδίτσας.

Επιστέγασμα των προσπαθειών τους ήταν τα 8 μετάλλια που κατέκτησαν τόσο στα ατομικά όσο και στα ομαδικά αγωνίσματα, ενώ ξεχώρισαν για τους πολύ καλούς χρόνους που πραγματοποίησαν.

Συγκεκριμένα στα αγόρια ο αθλητής Τριανταφυλλίδης Ορέστης τερμάτισε στην δεύτερη θέση στα 100 μέτρα ελεύθερο κατακτώντας το αργυρό μετάλλιο, ενώ ο Φωτεινόπουλος Παναγιώτης τερμάτισε στην τρίτη θέση στα 200 μέτρα μικτή ατομική όπως επίσης και ο Δραπανάσκος Ιωάννης  στα 100 μέτρα πρόσθιο κατακτώντας και οι δυο το χάλκινο μετάλλιο.

Στα κορίτσια η Μπαρή Φρειδερίκη τερμάτισε στην τρίτη θέση στα 100 μέτρα ελεύθερο κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο, όπως επίσης η Τσαντηρίδη Νικολέτα στα 200 μέτρα ελεύθερο, ενώ η Φραγκάκη Αικατερίνη κατέκτησε δυο χάλκινα μετάλλια στα 100 και στα 200 μέτρα ελεύθερο.

Στις σκυταλοδρομίες 50 μέτρα ελεύθερο  η ομάδα των κοριτσιών 10 ετών αποτελούμενη από την Παναγοπούλου Ευαγγελία, Κουκουβίνου Άννα Μαρία, Γκελντή Δέσποινα και Τσαντηρίδη Νικολέτα τερμάτισε στην τρίτη θέση κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο.

Αναλυτικά ο Α.Σ.Β. ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ συμμετείχε στους αγώνες με 19 αθλητές και αθλήτριες, οι οποίοι εκτός από τα μετάλλια που κατέκτησαν, εντυπωσίασαν με την πολύ καλή τεχνική τους και είχαν πολύ καλά πλασαρίσματα στις τελικές σειρές των αγωνισμάτων τους:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (25m)

  • Κουκουβίνος Απόστολος : 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • Τριανταφυλλίδης Ορέστης: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • Βολιώτης Αριστείδης: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (25m)

  • Μπαρή Φρειδερίκη: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • Πολυτεχνίδη Ελπίδα: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (25m)

  • Βαίτσης Νικόλαος: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • Δραπανάσκος Ιωάννης: 100m ΠΡΟΣΘΙΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • Θεοχάρης Δημήτριος:50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (25m)

  • Κουκουβίνου Άννα Μαρία: 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  • Βαβίτσα Αργυρούλα: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m EΛΕΥΘΕΡΟ
  • Παναγοπούλου Ευαγγελία: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m EΛΕΥΘΕΡΟ
  • Γκελντή Δέσποινα: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • Τσαντηρίδη Νικολέτα: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200m EΛΕΥΘΕΡΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (25m)

  • Αναγνώστου Δημήτριος: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΥΠΤΙΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  • Σούτσι Άρμπρι: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΥΠΤΙΟ, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  • Φωτεινόπουλος Παναγιώτης: 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, 100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50m)

  • Φραγκάκη Αικατερίνη: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ
  • Βαρσαμή Ευφροσύνη: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ, 100m EΛΕΥΘΕΡΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50m)

  • Ριζάκης Άγγελος Λεωνίδας: 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

DSC01716

DSC01730

DSC01737

DSC01745

DSC01746

DSC01766

DSC01769

16934041_1342018349195356_1560985317_n

Το Δ.Σ. του Συλλόγου συγχαίρει όλους τους αθλητές για τις εξαιρετικές επιδόσεις τους και τους εύχεται καλή δύναμη και καλή συνέχεια στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις. Πολλά συγχαρητήρια και στην προπονήτρια της προαγωνιστικής ομάδας κυρία Αλεξάνδρα Κωνσταντά για την  πολύ καλή προετοιμασία των αθλητών καθώς και στον προπονητή των επίλεκτων αθλητών κύριο Δημήτρη Λιάπη.